Pogrzeby poprzedzone spopieleniem są formą pochówku coraz częściej wybieraną przez rodziny organizujące pogrzeby. Leżący na Dolnym Śląsku Strzelin dysponuje jednym z najnowocześniejszych krematoriów w Polsce. Z usług krematorium Olimp korzysta nie tylko Strzelin, ale również stolica regionu – Wrocław i wiele mniejszych pobliskich miejscowości.

Historia strzelińskiego krematorium

Kremacje należące do najstarszych form grzebania zmarłych w europejskiej kulturze chrześcijańskiej przez długi czas były zakazane. Obecnie kościół katolicki nie zakazuje kremacji, choć wprost ich nie popiera i raczej nie zaleca. Pogrzeb katolicki poprzedzony spaleniem zwłok różni się tylko tym od tradycyjnego, że egzekwie nad trumną oraz liturgia podczas odprowadzenia i złożenia do grobu są rozłożone w czasie ze względu na czynność kremacji. W krematorium „Olimp” można w kaplicy pożegnać zmarłych z pełną godnością i szacunkiem, poczekać na zakończenie kremacji, a następnie jeszcze tego samego dnia udać się z urną na cmentarz, aby w grobie tradycyjnym lub w kolumbarium umieścić prochy zmarłego.

piece kremacyjne

Odpowiadając na zapotrzebowanie społeczne w 2014 roku w Strzelinie wzniesiono najnowocześniejsze wówczas krematorium. Najwyższej klasy piece wyprodukowane we Włoszech są całkowicie bezpieczne dla środowiska, a proces spalania sterowany jest przez komputer. Podczas spopielania rodzina lub przedstawiciele zakładu pogrzebowego mogą spędzać czas w gustownie urządzonym i wygodnie wyposażonym wnętrzu pokoju oczekiwań.

Pracownicy krematorium Olimp, to profesjonaliści pełni empatii, dyskrecji, elegancji i szacunku dla Zmarłych i ich bliskich.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając stronę krematorium-olimp.pl oraz kontaktując się telefonicznie lub mejlowo z krematorium lub zakładem pogrzebowym o tej samej nazwie.

Jaki pogrzeb wybrać?

Najważniejsza jest zawsze wola zmarłego, o ile taką wyraził. Jeśli nie – warto rozważyć zamówienie usługi w krematorium Olimp. Kremacje są działaniem na wskroś nowoczesnym, proekologicznym, a pogrzeby poprzedzone spopieleniem na pewno kosztują mniej, niż tradycyjne. Jeśli rodzina martwi się o koszty pochówku – usługi w krematorium, urna i miejsce w kolumbarium to koszty mieszczące się w kwocie zasiłku pogrzebowego wypłacanego z ubezpieczenia.

Przy braku miejsc w takich ośrodkach jak Wrocław liczy się również oszczędność gruntu – kolumbaria zajmują zdecydowanie mniejszą powierzchnię niż tradycyjne groby ziemne czy murowane.

Niezależnie od formy pochówku, jaką wybierze rodzina Zmarłego, jakość uroczystości zależy głównie od doświadczenia i poziomu profesjonalizmu firmy pogrzebowej. Wybór krematorium Olimp to gwarancja usług pogrzebowych na najwyższym poziomie.