Biura zakładu pogrzebowego Olimp mieszczą się zarówno we Wrocławiu, jak i Strzelinie. Pracownicy firmy dbają o to, aby ich usługi pogrzebowe były na jak najwyższym poziomie. Dlatego jak większość firm na świecie dba również o swoją identyfikację wizualną. Pozwala to bowiem na budowanie rozpoznawalności wśród klientów i lepszego wyróżnienia się firmy na tle konkurencji. 

Rejestracja znaku towarowego 

Zakład pogrzebowy Olimp posiada unikatową nazwę, która opatrzona jest charakterystycznym logiem przynoszącym od razu skojarzenie z mitologią i tym, co niematerialne, duchowne oraz boskie. Pod tym znakiem działa od kilkunastu lat, a dla mieszkańców Wrocławia oraz Strzelina jest to rozpoznawalny znak firmy, która pomaga w organizacji godnych ostatnich pożegnań. 

Tożsamość marki

To wieloletnie budowanie tożsamości marki oraz nieposzlakowana opinia wśród klientów sprawiła, że firma pogrzebowa Olimp postanowiła zarejestrować swój znak towarowy. Logo firmy Olimp spełniło wszelkie możliwe warunki do spełnienia zarejestrowania znaku towarowego, tym samym jest ono chronione przed wszelkimi modyfikacjami niezgodnymi z księgą znaków. Dla firmy to również duże zabezpieczenie, które chroni logo przed działaniami konkurencji. 

Zakład pogrzebowy Olimp® – mała wielka zmiana w logo 

Od momentu zarejestrowania znaku towarowego firmy Olimp, może ona posługiwać się oznakowaniem ®.Tym samym  firma Olimp jako jedyna może wykorzystywać logo przy materiałach reklamowych. Zarejestrowanie znaku w urzędzie patentowym oraz dodanie do nazwy symbolu ®, to jak mogłoby się wydawać niewielka zmiana, ale świadczy o ogromnym profesjonalizmie i rzetelności firmy.